HORMONALNA

JOGA

JOGĘ MOŻNA PRAKTYKOWAĆ Z WIELU POWODÓW. ABY UTRZYMAĆ DOBRĄ FORMĘ FIZYCZNĄ, SMUKŁĄ, SZCZUPŁĄ SYLWETKĘ, USPOKOIĆ SIĘ LUB WYCISZYĆ. NIEKTÓRZY POPRZEZ TĘ FORMĘ ĆWICZEŃ PRÓBUJĄ ODZYSKAĆ ZDROWIE I RÓWNOWAGĘ PSYCHICZNĄ, INNI POSZUKUJĄ ROZWOJU OSOBISTEGO
I DUCHOWEGO.

ROZPOCZYNAJĄC PRAKTYKĘ JOGI Z PEWNOŚCIĄ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI ZAUWAŻYMY POPRAWĘ SPRĘŻYSTOŚCI CIAŁA
I ODZYSKANIE PEŁNEGO ZAKRESU RUCHÓW. DZIEJE SIĘ TAK NA SKUTEK REGULARNEGO  WYKONYWANIA PRECYZYJNYCH, SPOKOJNYCH I ROZCIĄGAJĄCYCH ĆWICZEŃ FIZYCZNYCH, ZWANYCH ASANAMI. JOGA JEDNAK NIE TYLKO OPIERA SIĘ NA GIMNASTYCE. TRAKTUJE CIAŁO I PSYCHIKĘ JAKO JEDNOŚĆ, DLATEGO W PRAKTYCE DĄŻY SIĘ DO ZHARMONIZOWANIA MIĘŚNI
I ODDECHU. OPRÓCZ ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH STOSUJE SIĘ WIĘC RÓWNIEŻ SPECJALNE TECHNIKI ODDECHOWE, PRANAJAMY, KTÓRE WZMACNIAJĄ ENERGIĘ ŻYCIOWĄ, WYCISZAJĄ STRES I SILNE EMOCJE. W REZULTACIE SYSTEMATYCZNYCH ĆWICZEŃ ODCZUWAMY POPRAWĘ OGÓLNEGO SAMOPOCZUCIA, POLEPSZENIE KONDYCJI FIZYCZNEJ, ZYSKUJEMY LEPSZĄ PRZEMIANĘ MATERII, LEPSZE KRĄŻENIE KRWI I DOTLENIENIE ORGANIZMU ORAZ ZAUWAŻAMY WIELE INNYCH POZYTYWNYCH ZMIAN.


JEDNĄ Z ODMIAN JOGI JEST OPRACOWANA PRZEZ ZNANĄ BRAZYLIJSKĄ JOGINIĘ DINHĘ RODRIGUES JOGA HORMONALNA.
TO METODA PRZEZNACZONA DLA KOBIET PO 35 ROKU ŻYCIA, KTÓRE Z POWODU WAHAŃ POZIOMU HORMONÓW ODCZUWAJĄ ZŁE SAMOPOCZUCIE LUB DOLEGLIWOŚCI ORAZ DLA TYCH, KTÓRE NA CHWILĘ OBECNĄ CZUJĄ SIĘ DOBRZE, ALE PRAGNĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZMIANY, KTÓRE ZAJDĄ W ICH ORGANIŹMIE W PRZYSZŁOŚCI.
JOGA HORMONALNA JEST WYJĄTKOWĄ I SKUTECZNĄ KOMBINACJĄ RÓŻNYCH INTENSYWNYCH TECHNIK POCHODZĄCYCH Z WIELU RÓŻNYCH ODMIAN JOGI. POWODUJE, TAK JAK JOGA TRADYCYJNA, WZMOCNIENIE MIĘŚNI, ROZCIĄGNIĘCIE I WYMODELOWANIE SYLWETKI, A TAKŻE WZMACNIA UKŁAD ODPORNOŚCIOWY I DZIAŁA POZYTYWNIE NA PSYCHIKĘ. JEDNAK PRZEDE WSZYSTKIM W NATURALNY SPOSÓB REGULUJE POZIOM HORMONÓW W ORGANIŹMIE. SPECJALNIE OPRACOWANY PRZEZ DINAH RODRIGUES ZESTAW ĆWICZEŃ SKUPIA SIĘ NA WEWNĘTRZNYM MASAŻU I TECHNIKACH ODDECHOWYCH, KTÓRE STABILIZUJĄ POZIOM HORMONÓW WE KRWI. REGULARNE ICH WYKONYWANIE POZWALA KOBIETOM BORYKAJĄCYM SIĘ Z DOLEGLIWOŚCIAMI NA WDROŻENIE PROCESÓW SAMOLECZENIA SIĘ ORGANIZMU, ODZYSKANIA DOBREGO SAMOPOCZUCIA, WITALNOŚCI I ENERGII.


JOGA HORMONALNA SZCZEGÓLNIE POLECANA JEST KOBIETOM, KTÓRE DOŚWIADCZAJĄ:

PREDWCZESNEJ MENOPAUZY, MENOPAUZY,  KLIMAKTERIUM, PMS, ZABURZEŃ MENSTRUACYJNYCH, NIEPŁODNOŚCI, SPADKU LIBIDO, NIESTABILNOŚCI EMOCJONALNEJ, SPADKU ENERGII, BEZSENNOŚCI, ZABURZEŃ SNU, DEPRESJI, ORAZ NIEDOCZYNNOŚCI LUB NADCZYNNOŚCI TARCZYCY.

TERAPEUTKA, KTORA PRAKTYKUJE OD PONAD 50 LAT, W SWOJEJ KSIĄŻCE „JOGA HORMONALNA” ZAPEWNIA, ŻE DZIĘKI LECZENIU Z ZASTOSOWANIEM JOGI HORMONALNEJ MOŻNA PODNIEŚĆ POZIOM HORMONÓW W ORGANIŹMIE O OKOŁO 254 % W CIĄGU 4 MIESIĘCY. ASANY, KTÓRE WYBRAŁA Z TRADYCYJNEJ JOGI POWODUJĄ PODNIESIENIE OBNIŻAJĄCEGO SIĘ W OKRESIE PREMENOPAUZY POZIOMU ESTROGENÓW, A NAWET WZNOWIENIE PRODUKCJI TYCH HORMONÓW W OKRESIE KLIMAKTERIUM.

JOGA HORMONALNA JEST POLECANA KOBIETOM PO 35 ROKU ŻYCIA JAKO PROFILAKTYKA. JEST ODPOWIEDNIA ZARÓWNO DLA KOBIET WYSPORTOWANYCH JAK I MNIEJ SPRAWNYCH FIZYCZNIE, PONIEWAŻ NIE WYMAGA DOBREJ KONDYCJI I WYSOKIEJ WYTRZYMAŁOŚCI.

ORGANIZUJEMY WARSZTATY

>>> 2 DNI JOGI HORMONALNEJ

Program ćwiczeń pielęgnujący kobiecość, regulujący pracę hormonów, poprawiający samopoczucie oraz podwyższający poziom energii, przy jednoczesnej pracy nad wzmocnieniem mięśni, modelowaniem sylwetki i odzyskaniem pełnego zakresu ruchów.

>>> DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH

■ przedwczesnej menopauzy, menopauzy oraz klimakterium
■ PMS, zaburzeń menstruacyjnych
■ niepłodności
■ spadku libido, niestabilności emocjonalnej, spadku energii
■ bezsenności, zaburzeń snu
■ depresji
■ niedoczynności lub nadczynności tarczycy
■ oraz profilaktycznie dla kobiet od 35 roku życia

>>> W MIEJSCU WYBRANYM PRZEZ CIEBIE

Jeśli masz ochotę ćwiczyć z rodziną, przyjaciółkami, sąsiadkami i dysponujecie miejscem, które pomieści minimum 4 maty, dojedziemy do Was.

>>> W GRUPIE

Warsztaty odbywają się zazwyczaj w weekendy i obejmują dwa dni zajęć z przerwami na poczęstunek oraz czasem na indywidualną konsultację lub pytania. W najbliższym czasie podamy termin i miejsce warsztatów.

Już teraz możecie zgłaszać nam chęć udziału. 

POZNAŃ I OKOLICE

>>>ZAJĘCIA PROWADZI SYLWIA

Nauczycielka Vinyasa Flow,
Jogi dla kręgosłupa i Jogi Hormonalnej.
 
Absolwentka AWF Poznań i podyplomowych studiów Relaksacji i Jogi AWF Warszawa oraz Yoga Alliance RYT.
Posiada certyfikat nauczycielski Hormone Yoga Therapie wystawiony przez samą Dinah Rodrigues.
 
Prywatnie zwariowana mama, wielbicielka zdrowego jedzenia
i podróży, kraj zwiedza na rowerze. Lubi dobre książki i dobrych ludzi. Na macie jest od 16 lat.

Jak sama mówi, aktywność fizyczna jest częścią jej codzienności i sposobem na życie.
„Przygodę z jogą zaczęłam od praktyki Iyengar’a. Vinayse pokochałam za oddech, płynność i nieprzewidywalność sekwencji. Joga uczy mnie uważności, pokory i akceptacji tego co niesie ze sobą życie. Fascynuje mnie również joga hormonalna i jej fantastyczne efekty dla ciała i samopoczucia”

>>> INFORMACJE DODATKOWE

  • więcej na temat jogi hormonalnej poczytasz na stronie prowadzonej przez Dinah Rodrigues: https://www.dinahrodrigues.com.br/ 
  • po warsztatach otrzymasz od nas zestaw materiałów zawierających ćwiczenia i wskazówki do dalszej, indywidualnej pracy w domu
  • już po 2-4 miesiącach regularnej praktyki powinny być widoczne zmiany w badaniach hormonalnych. 

 

Masz pytania?