Wykonane są z najwyższej jakości naturalnego wosku sojowego, który nie emituje szkodliwych dla zdrowia substancji i nie zanieczyszcza powietrza, którym oddychamy. Dzięki zastosowaniu olejków eterycznych i starannie dobranych kompozycji zapachowych, zyskują właściwości relaksacyjne i odprężające.

Nasze świece

Wykonane są ręcznie, z najwyższej jakości naturalnego wosku sojowego, który jest nietoksyczny, biodegradowalny, wegański, nie zawiera parafiny i syntetycznych dodatków. Podczas palenia nie emituje szkodliwych dla zdrowia substancji i nie zanieczyszcza powietrza, którym oddychamy. Dzięki zastosowaniu starannie dobranych kompozycji zapachowych nasze świece zyskują właściwości relaksacyjne i odprężające.

Świece sojowe są zdrową alternatywą dla popularnych do tej pory świec parafinowych. Podczas spalania parafiny, która jest pochodną ropy naftowej, uwalniają się szkodzące zdrowiu i środowisku związki chemiczne takie jak min toluen i benzen, które wykazują silne właściwości toksyczne. Świece sojowe natomiast, wykonane z naturalnego wosku pochodzenia roślinnego, są bezpieczne dla naszego zdrowia i nie powodują odczynów alergicznych. Palą się dwa razy dłużej niż świece parafinowe, emitują o 90% mniej dwutlenku węgla i nie kopcą. W naszych świecach stosujemy najwyższej jakości kompozycje zapachowe złożone z olejków zapachowych, które z kolei  tworzone są z wielu naturalnych składników występujących w przyrodzie. Te kompozycje to zazwyczaj mieszanki olejków naturalnych i syntetycznych substancji zapachowych. Świece zawierające w swym składzie olejki zapachowe doskonale aromatyzują pomieszczenia, co wpływa na nasze odczucia, takie jak odprężenie, relaks, polepszenie nastroju czy wyciszenie. Palące się świece wprowadzają cudowną atmosferę podczas długich wieczorów, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale również są nieodłącznym elementem wielu rytuałów i medytacji. W Leeka CANDLES znajdziesz świece z olejkami zapachowymi jak również świece bezzapachowe.

 

MATERIAŁY

Surowce do produkcji pozyskujemy tylko od sprawdzonych dostawców. Wszystkie są przez nas starannie wyselekcjonowane. Posiadają niezbędne atesty i certyfikaty świadczące o ich najwyższej jakości. W świecach używamy bawełnianych knotów, a jakość wosku potwierdziliśmy długotrwałymi próbami i testami, co zaowocowało wybraniem najbardziej odpowiadającego nam standardem producenta. 

opakowanie

Nasze świece zamknięte są w prostych, minimalistycznych słoikach, które odnajdą się w każdym wnętrzu. Prosta forma potwierdza nasze zamiłowanie do tworzenia rzeczy uniwersalnych, ale zarazem eleganckich. Słoiki wykonane są
z ciemnego szkła, tak by chronić świece przed szkodliwym działaniem światła słonecznego. Są odporne na działanie wysokich temperatur i nadają się do ponownego wykorzystania.

Opakowanie wysyłkowe wykonane jest z ekologicznej, biodegradowalnej, wytrzymałej tektury falistej stworzonej w 90% z materiałów wtórnych. W środku kartonika znajduje się w 100% naturalne wypełnienie. Aby zminimalizować zużycie plastiku, stosujemy papierowe etykiety.

 

masz pytania?